Reklama
Reklama

Grozili policjantom w internecie. Hejterzy odpowiedzą przed sądem

fot. Policja

Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, które w Internecie znieważały i groziły policjantom popełnieniem przestępstwa na ich szkodę. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podjęli czynności związane z zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwanym przez sąd przestępcą z wyrokiem na koncie, który ugryzł policjanta. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Usiłował uciec bo nie chciał iść do więzienia. Został prawomocnie skazany za włamania na karę bezwzględnego więzienia. Rodzina zatrzymanego nagrała fragment przebiegu interwencji i zamieściła go w sieci. Wówczas pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantów. W sumie mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty.

To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat więzienia - dodaje rzeczniczka.

Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób.

Każdego dnia policjanci z naszej komendy podejmują kilkadziesiąt interwencji, które prowadzone są zgodnie z najwyższymi standardami i w poczuciu odpowiedzialności, jaką daje noszenie munduru. Nie ma zgody na działania mające na celu dyskredytowanie, oczernianie, czy znieważanie funkcjonariuszy w związku z ich czynnościami. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów bezprawne groźby czy też nawołują do popełnienia przestępstwa na ich szkodę - kończy Górzna-Kustra.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro