Reklama
Reklama

Rekonstrukcja rządu jesienią. Najpierw PiS spróbuje pozyskać nowych posłów i samorządowców

Skład Rady Ministrów może ulec zmianie jesienią | fot. By Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński - Uroczystość powołania Rady Ministrów z udziałem Marszałek Sejmu, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84018525

Wbrew spekulacjom szybka rekonstrukcja rządu nie jest scenariuszem poważnie branym pod uwagę.

Jak informuje RMF FM, w pierwszej kolejności politycy Prawa i Sprawiedliwości podejmą próbę zbudowania szerszej kolacji. Chodzi o przyciągnięcie nowych posłów, związanych obecnie z PSL i Kukiz'15. Fakt składania takich nieformalnych propozycji potwierdził już wcześniej na antenie tej samej stacji Adam Jarubas, europoseł Ludowców.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Takie działanie ma dwa cele: ograniczenie wpływu ludzi Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry na rządy Zjednoczonej Prawicy oraz powiększenie wpływów w samorządach, szczególnie w sejmikach. Tutaj do przeciągnięcia na swoją stronę określonej grupy polityków konieczne może się okazać np. zaoferowanie stanowiska ministra.

Sama rekonstrukcja nie przyniesie rewolucji, a raczej techniczne zmiany. W planach jest m.in. ponowne połączenie resortów środowiska i klimatu, według RMF FM rządzący rozważają też scalenie ministerstw edukacji i szkolnictwa wyższego oraz rozwoju i finansów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro