Reklama
Reklama

Gran Turismo Polonia powraca, ale nie będzie dnia otwartego na Torze Poznań

fot. Materiały prasowe

W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem Gran Turismo Polonia odbędzie się w nieco zmienionym formacie.

Gran Turismo Polonia to jedno z największych i najbardziej rozpoznawalnych spotkań właścicieli supersamochodów w Europie. Wydarzenie organizowana już od 15 lat przez Petera Ternstroema, tradycyjnie odbywało się w Poznaniu z początkiem wakacji. Teraz będzie jednak nieco inaczej.
Z uwagi na zamknięcie granic popularna "Polonia" odbędzie się w nieco zmienionym formacie w połowie sierpnia. Długo czekaliśmy z ostateczną decyzją, abyśmy mogli być pewni, że jesteśmy w stanie zorganizować bezpieczny event na najwyższym poziomie. W tym roku Gran Turismo Polonia zainauguruje nasz sezon torowy i już nie możemy się doczekać, by spotkać wszystkich przyjaciół i fanów supersamochodów w Polsce - tłumaczy Peter Ternstroem. Z uwagi na ogłoszenie daty imprezy zaledwie na miesiąc przed jej startem, w tym roku wyjątkowo lista startowa jest wciąż otwarta. Warunkiem udziału jest oczywiście posiadanie odpowiedniego samochodu - dodaje.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Kierowcy przyjadą do Polski w sobotę, 15 sierpnia. Miejscem startu tegorocznego eventu będzie Warszawa, gdzie odbędzie się kolacja powitalna z briefingiem. Następnego dnia, kierowcy opuszczą hotel InterContinental i wyruszą w drogę do Poznania, gdzie tradycyjnie zameldują się w hotelu Andersia. Poniedziałek i wtorek (17-18 sierpnia) to dni torowe. Wówczas posiadacze supersamochodów będą szukali najlepszej linii przejazdu i najkrótszego czasu okrążenia Toru Poznań. Jak zwykle, z pomocą kierowcom przyjdą doświadczeni polscy instruktorzy - informuje Marcin Jellinek, Gran Turismo.

Wśród zgłoszonych dotychczas na imprezę samochodów pojawiło się już sporo pojazdów. Na liście startowej znajdziemy całą plejadę gwiazd ze stajni marek takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche czy McLaren. W planach mamy pewien projekt z bardzo wyjątkowym, egzotycznym i ekstremalnym samochodem w roli głównej, ale jego szczegóły zdradzimy dopiero na początku sierpnia. Jestem pewien, że jak zwykle, będzie ciekawie - zdradza organizator.

Z uwagi na istniejące restrykcje organizatorzy zrezygnowali z organizacji dnia otwartego na Torze Poznań. W tym roku tylko nieliczni będą mogli zobaczyć superauta na żywo. Część samochodów z pewnością ustawione zostanie przed hotelem Andersia w Poznaniu. Publiczność zawsze była dla nas ważnym elementem naszej imprezy i z wielkim żalem w tym roku podejmowaliśmy decyzję o rezygnacji z dnia otwartego. Jednak bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu, a do Polski i Poznania zamierzamy wracać co roku, dlatego mamy nadzieję, że za rok okoliczności pozwolą nam na organizację eventu otwartego dla wszystkich fanów szybkich samochodów - zapewnia Ternstroem.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro