Reklama
Reklama

Kremy do twarzy, czemu warto je stosować?

Wiele z nas redukcję liczby kosmetyków, kojarzy z zasadą minimalizmu. Lecz dobre kremy do twarzy na dzień i na noc to wciąż niezbędnik. Przekonaj się dlaczego.

Po pierwsze ochrona - rola kremu na dzień

Czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, mróz, wiatr, klimatyzacja, zmiany temperatur, a także codzienny stres narażają naszą skórę na szybsze starzenie się. Niekorzystne zmiany zachodzące na poziomie komórkowym, objawiają się utratą elastyczności, jędrności, gładkości i jasności naszej cery. Zadaniem dobrego kremu na dzień jest zatem skuteczna walka z wolnymi rodnikami, ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym UVA/UVB oraz jej dogłębne nawilżenie. Dla wielu Pań istotnym elementem kosmetyków do pielęgnacji dziennej są ich właściwości matujące. Ukojona, uwodniona, prawidłowo chroniona cera wygląda świeżo i promiennie przez cały dzień. Zajrzyj na https://skin79-sklep.pl/category/kremy-do-twarzy, by dopasować krem do indywidualnych potrzeb Twej skóry.

Po drugie regeneracja - rola kremu na noc

Noc to czas relaksu nie tylko dla naszego ciała, umysłu, ale również dla skóry. Gdy nie istnieje ryzyko wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych, pielęgnacja powinna wyglądać nieco inaczej. Priorytetem nie jest już ochrona, lecz odżywienie i oczyszczenie skóry. Idealny krem do pielęgnacji nocnej powinien, więc łagodzić podrażnioną, zmęczoną skórę. Z tego powodu ważne jest 100% bezpieczeństwo kosmetyku, dlatego najlepiej sięgać po produkty hipoalergiczne, przebadane klinicznie i dermatologicznie, z dużą zawartością składników naturalnych. Podczas snu naskórek oczyszcza się ze zgromadzonych w ciągu dnia toksyn. Z tego powodu warto sięgać po produkty czyste, pozbawione substancji, które w pewnym stopniu zapychają pory skóry (filtry UV, składniki matujące). Do pielęgnacji nocnej warto wybierać kremy z dużą ilością składników odmładzających - kwasem hialuronowym, czy mocznikiem.

Jak wybierać krem do twarzy?

Kremy przeznaczone do pielęgnacji dziennej i nocnej, różnią się składem. Zostały one dopasowane do pełnienia wielu zadań i potrzeb naszej skóry. Dzięki temu masz gwarancję, że Twoja cera jest właściwie chroniona i pielęgnowana o każdej porze dnia i nocy. Dla najlepszych rezultatów, zawsze wybieraj produkty tej samej linii. Ich działanie będzie wtedy kompleksowe, substancje aktywne użyte w kremie na dzień będą uzupełniać się z tymi, które zastosowano w kremie na noc. Stosując się do powyższych zaleceń masz pewność, że Twojej skórze niczego nie zabraknie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro